DOMAGALAsieBOSKIEJKOMEDII – oficjalny blog Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Dzień zero

BK 2016 glowna grafika_pl

Szanowni Państwo,

w tym roku, na zaproszenie dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA, pana Bartosza Szydłowskiego, będę Państwa przewodnikiem podczas tego wydarzenia. Niniejszym inaugurujemy oficjalny blog festiwalowy –DOMAGAŁAsięBOSKIEJKOMEDII. Nie będą to – jak zazwyczaj – drobiazgowe analizy, lecz zbiór krótkich, merytorycznych tekstów, które złożą się na sumę wrażeń widza, uczestnika wydarzeń oraz rzecz jasna – krytyka.

Jako rzetelny przewodnik sporządziłem mapę i harmonogram wyprawy. Codzienne relacje będą podzielone na trzy kategorie: SPEKTAKLE (recenzje przedstawień)SPOTKANIA z TWÓRCAMI (relacje) oraz KULISY (teatralne plotki).

Będę zaszczycony, jeśli zechcą Państwo podążyć za mną przez bogaty i różnorodny świat festiwalu BOSKA KOMEDIA 2016Nasza wspólna podróż potrwa dziesięć dni: od 8 do 17 grudnia. Odbywać się będzie w trzech nurtach – INFERNO (sekcja główna, konkurs), PARADISO (sekcja młodych, konkurs), PURGATORIO (wydarzenia towarzyszące, przegląd) – w ramach których zostanie pokazanych 28 spektakli.

Program jest tak bogaty, że nikt nie byłby w stanie obejrzeć wszystkich spektakli. Postaram się jednak zobaczyć ich jak najwięcej, bo choć część przedstawień widziałem już wcześniej, prawdziwy teatr zdarza zawsze tu i teraz, a spektakle choćby z wczoraj to już historia. Dlatego u progu nowej edycji najważniejszego polskiego festiwalu teatralnego warto zadać sobie pytanie: jaki obraz dzisiejszego teatru nam ukaże? A może objawi?

Zapraszam do wspólnej wędrówki przez sceny BOSKIEJ KOMEDII 2016 w poszukiwaniu odpowiedzi…